Başarı Hikayesi

Fatma Arslan
Fatma Arslan

Merhabalar , Ben Fatma Arslan.

78 yılının ilk günlerinde merhaba dedim dünyaya.Karadeniz’in asi şehri Trabzon da yaşıyorum.haberdikkat

Temel abimize sormuşlar. Trabzon lu olamasaydın ne olurdun? Valla çok mahçup olurdum demiş…

Karadeniz gibiyim… Karadeniz; bereketlidir aç bırakmaz insanını, bazen sakindir derinliklerini keşfetmene izin verir , bir bakarsın tepesi atmış her şeyi devirir , ansızın kararıverir ne olduğunu anlamazsın , yağacaksa yağmur ona sorar o izin verirse şehrine akar, içinde pislik barındırmaz hepsini sahiline atar, bazı kıyıları taşlıktır içinde yürümene izin vermez , bazı kıyıları da tam tersi kapkara kumdur amaaa bir hatanı görürse seni derinliklerine gömer…

Gerisi teferruat…
2009 yılında doğrudan satış ile tanıştım. Hiç inanmadığım bu sektöre sadece kendimi oyalamak için girdim. Bu işin kazançlarını , sıradan insanların sıradışı paralar kazandığını gördüğümde bende yapabilirim diyerek işime dört elle sarıldım.

Farmasi ile başka firmada direktör iken tanıştım. Ürünlerine aşık oldum. Benim hakkımda herkesin bildiği iki şey matematik sevdam ve teknoloji hayranlığım. Bu ikisi birleştiğinde Farmasi nin kazançlarını görmemek imkansızdı. Daha önce çalıştığım firmanın iki katını kazanacağım , sağlık bakanlığı onaylı ,helal sertifikalı , gmp sertifikalı ve en önemlisi %100 TÜRK MALI . Bu unsurları bir araya getirdiğim an çalıştığım firmadan hemen istifa edip Farmasi yolculuğuma başladım.

Kayıt olan her danışman mutlaka: Farmasi kimdir? Ürünleri nelerdir? Kazanç sistemi nasıl? Bu soruların cevaplarını araştırarak önce kendine yatırım yapmalıdır. Kayıt olduğu ay önce kendi ihtiyaçlarını alarak ürünler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu aşamalardan sonra asıl yolculuk başlamaktadır. Artık şirketi tanıyor , ürünleri tanıyor ve kazanç sistemini biliyorsunuz. Şimdi hayallerinize ulaşmak için yola çıkıyorsunuz.

İlk işe başladığımda kataloğu çantamdan çıkarıp gösteremiyordum. Arkadaşlarımla buluştuğumda çantamdan cüzdanımı arar gibi yapıp önce kataloğu masaya koyuyordum. Bazen alıp bakıyorlardı , ben de anlatıyordum. Zamanla bu çekingenlik kayboldu artık dolmuşta yanıma oturan bayana da , markette ki kasiyere de , uçaktaki hostese de katalog verip işimi anlatır oldum. Her zaman kendime bir hedef belirledim. İlk ay şu seviyede olacağım ve kazancımla bunu alacağım gibi. Günde en az üç kişiye Farmasi Kozmetiği ve kazançlarını anlatıyorum. Danışmanlarımla sık sık görüşüyorum. Hafta da iki gün danışmanlarımla buluşup planlama yapıyorum. Herkesin mutlaka kendine has çalışma programı vardır. Ama başarının tek yolu inanç ve istektir.

Nasıl yaptın sorusunun asıl cevabı:Tabi ki yalnız başarmadım. BAŞ-ARI larım olmadan da ben olmazdım. Muhteşem ötesi bir ekip ile her zaman her yerde BAŞ-ARI olmaya devam edeceğiz.

Yapabileceğinize inandığınız ve yapabilmeyi istediğiniz sürece hiç bir güç sizi BAŞ-ARI olmaktan alıkoyamaz.

Ben inandım ve başardım. Şimdi sıra sizlerde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir